Harmonogram wsparcia
Harmonogram- szkolenie PROWADZENIE SPRAW KADROWO-PŁACOWYCH Zamość 04.05.2021
Harmonogram- szkolenie TECHNIKI SPRZEDAŻY Zamość 04.05.2021
Harmonogram-szkolenie TECHNIKI SPRZEDAŻY Tomaszów Lubelki 04.05.2021
Harmonogram-szkolenie PRACOWNIK BIUROWY 04.05.2021
Harmonogram- szkolenie TECHNIKI SPRZEDAŻY 2 Zamość 21.05.2021
Harmonogram-pośrednictwo 21.05.2021
Harmonogram-szkolenie PROWADZENIE SPRAW KADROWO-PŁACOWYCH 2 Zamość 21.05.2021
Harmonogram wsparcia
Harmonogram kwiecień poradnictwo
Harmonogram GPZ grupa 7
Harmonogram-pośrednik-kwiecień
Harmonogram-GPZ 06.04.2021
Harmonogram wsparcia
Harmonogram marzec IPD
Harmonogram GPZ grupa 3
Harmonogram GPZ grupa 4
Harmonogram GPZ grupa 5
Harmonogram GPZ grupa 6
ROZEZNANIE RYNKU
Utworzono: 12.03.2021
ROZEZNANIE RYNKU nr 1/NE/2021/RR w przedmiocie: przeprowadzenie indywidualnego pośrednictwa pracy.
Projekt „Z NOWĄ ENERGIĄ NA LUBELSKIM RYNKU PRACY” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Działanie 9.1. Aktywizacja zawodowa
Rozeznanie rynku nr 1/NE/2021/RR
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Harmonogram wsparcia
Projekt „Z NOWĄ ENERGIĄ NA LUBELSKIM RYNKU PRACY” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Realizowany przez ITEB Beata Mierzejewska (LIDER), HDA CENTRUM SZKOLENIA, DORADZTWA FINANSOWEGO I BIZNESU HUBERT DURLIK (PARTNER) w ramach osi priorytetowej 9 Rynek Pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa
Okres realizacji projektu: 01.09.2020 r. do 31.12.2021 r.
Wartość projektu: 1 706 988,48 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 1 621 638,48 zł
Zasięg projektu: województwo lubelskie.
Cel projektu
Celem głównym projektu jest zwiększenie do XII 2021r.możliwości zatrudnienia 80 uczestników projektu, tj. pozostających bez pracy (osoby bezrobotne i bierne zawodowo) mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 30 lat i więcej poprzez objęcie ich kompleksowym i zindywidualizowanym programem aktywizacji zawodowej oraz uzyskaniem przez min. 48 uczestników zatrudnienia.
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ZAPRASZAMY ZARÓWNO KOBIETY JAK I MĘŻCZYZN! UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!
Grupa docelowa
Wsparciem w projekcie objętych zostanie 80 osób (48K, 32M), w tym:
1) Osoby w wieku 30 lat i więcej, bezrobotne (max. 50) lub bierne zawodowo (min. 20), zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego (w rozumieniu KC), znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy:
- osoby w wieku 50 lat i więcej
- kobiety
- osoby z niepełnosprawnością
- długotrwale bezrobotne
- osoby z niskimi kwalifikacjami (do poziomu ISCED 3 włącznie)
2) Bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat, którzy nie należą do kategorii wyżej wymienionych
Ponadto:
-min. 10 osób legitymującym się zameldowaniem na obszarze miast średnich województwa lubelskiego (Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Łęczna, Łuków, Puławy, Radzyń Podlaski, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Zamość)
– min. 40 osób spełniających co najmniej 2 przesłanki świadczące o posiadaniu statusu osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy
Wśród grupy docelowej:
– min. 48 osób – kobiety
– min. 8 osób – osoby z niepełnosprawnościami
– min. 14 osób – osoby w wieku 50 lat i więcej
– min. 14 osób – długotrwale bezrobotni
– min. 56 osób – osoby o niskich kwalifikacjach
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ZAPRASZAMY ZARÓWNO KOBIETY JAK I MĘŻCZYZN
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!
Formy wsparcia
W ramach projektu Uczestnik otrzymuje niżej wymienione wsparcie:
- IDENTYFIKACJA POTRZEB UCZESTNIKÓW PROJEKTU WRAZ Z INDYWIDUALNYM PORADNICTWEM
Udzielenie wsparcia w projekcie poprzedza identyfikacja potrzeb każdego Uczestnika projektu. Doradca zawodowy (4h/os) przeprowadzi indywidualne konsultacje z każdym Uczestnikiem projektu, podczas których zidentyfikuje m.in. potrzeby szkoleniowe i możliwości doskonalenia zawodowego, mocne i słabe strony uczestnika projektu, ograniczenia i możliwości, problemy w funkcjonowaniu utrudniające podjęcie pracy; co pozwoli na opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD). Następnie doradca zawodowy przeprowadzi indywidualne poradnictwo (6h/os) w którego zakres będzie wchodzić: informacja o regionalnych zawodach w województwie lubelskim oraz możliwości szkolenia i przekwalifikowania, wsparcie uczestników w przezwyciężaniu barier funkcjonowania na rynku pracy (również tych wynikających z niepełnosprawności), przezwyciężenie bierności i lęku przed podjęciem aktywności zawodowej, zwiększenie motywacji do planowania kariery i rozwoju zawodowego a także weryfikacja i aktualizacja Indywidualnego Planu Działania.
Wsparciem zostanie objętych 100% Uczestników projektu.
- GRUPOWE PORADNICTWO ZAWODOWE
Działanie pozwoli uczestnikom projektu nabyć praktyczne umiejętności w zakresie planowania kariery zawodowej w celu poprawy swojej sytuacji na rynku pracy, co zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia.
Zajęcia będą realizowane w formie grupowego poradnictwa zawodowego. (8h x 3 dni), zostaną na nich poruszone tematy:
- Informacja zawodowa dotycząca rynku pracy w województwie lubelskim (2h/gr)
Na zajęciach będą poruszane tematy dotyczące aktualnych informacji na temat sytuacji na regionalnym rynku pracy, programów wspierających grupę docelową w województwie lubelskim, kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy - Warsztat aktywnego poruszania się po rynku pracy (12h/gr)
Temat zajęć będzie poruszał zagadnienia związane z aktywnymi technikami poszukiwania pracy, efektywnością poszczególnych metod poszukiwania pracy, tworzeniem sieci kontaktów, a także opracowaniem dokumentów aplikacyjnych oraz prowadzenia skutecznych rozmów z pracodawcą. - Budowanie marki osobistej na rynku pracy (2h/gr)
W trakcie poradnictwa uczestnicy projektu dowiedzą się na temat budowania relacji, budowania siebie jako atrakcyjnego pracownika, zwiększania szans na bycie dostrzeżonym przez pracodawcę, umiejętności w zakresie budowania pozytywnego wizerunku w kontakcie z pracodawcą, a także tworzenia portfolio pracownika. - Warsztat uniwersalnych umiejętności pracowniczych (8h/gr)
Zajęcia będą dotyczyć rozwijania umiejętności pożądanych przez pracodawcę (m.in. umiejętność współpracy w grupie, komunikatywność, otwartość na innych, samodzielność, określanie i realizacja celów zawodowych, dobra organizacja pracy)
- INDYWIDUALNE POŚREDNICTWO PRACY
Pośrednik pracy (śr. 6h/os) będzie wspierał uczestników projektu w dojściu do zatrudnienia (bazując na IPD), towarzysząc im w każdej formie aktywizacji. Jego celem jest równocześnie dostarczenie pracodawcom pracowników o poszukiwanych kwalifikacjach zawodowych poprzez m.in.: pozyskiwanie ofert pracy od pracodawców i udostępnianie ich uczestnikom projektu, inicjowanie i organizowanie kontaktów uczestników projektu z pracodawcami, udostępnianie pracodawcom poszukującym pracowników informacji o uczestnikach projektu pod kątem ich ewentualnego zatrudnienia. Ponadto Pośrednik pracy będzie analizował aktualną sytuację na rynku pracy w województwie lubelskim, a także informował Uczestników projektu o aktualnej sytuacji na regionalnym/lokalnym rynku pracy, oraz o przewidywanych zmianach.
Uczestnikom projektu zagwarantowano dostęp do wsparcia o takiej samej jakości.
- WSPARCIE W NABYWANIU KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH – SZKOLENIA ZAWODOWE
Szkolenia zawodowe (śr. 120h/os) są zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem uczestników oraz ze zdiagnozowanymi potrzebami lokalnego/regionalnego rynku pracy. Wszystkie szkolenia w projekcie kończą się egzaminem umożliwiającym uzyskanie kwalifikacji lub kończą się formą potwierdzającą uzyskane kompetencje (potwierdzoną certyfikatem). Co najmniej 50% szkoleń będzie prowadziło do uzyskania kwalifikacji.
- WSPARCIE W ROZWIJANIU DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO – STAŻE ZAWODOWE
Uczestnicy projektu zostaną skierowani na płatny staż zawodowy zgodnie z wynikami opracowanego IPD. Założono organizację staży dla 100 % Uczestników projektu w wymiarze 6 m-c/os. Staż zawodowy będzie zgodny z tematem szkolenia zawodowego, z uwzględnieniem indywidualnych kwalifikacji i kompetencji uczestnika projektu.
Program stażu zawodowego zostanie opracowany indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb i potencjału stażysty. Zostanie opracowany przez podmiot przyjmujący na staż we współpracy z organizatorem stażu i przekładany do podpisu stażysty. Stażysta wykonuje obowiązki pod nadzorem opiekuna stażu, który zostanie wyznaczony przez podmiot przyjmujący na staż.
Długość trwania staży (6 m-cy) zorganizowana jest w celu wyposażenia Uczestników projektu w kompletną wiedzę i umiejętności związane z poruszaniem się w środowisku pracy, rozwoju umiejętności praktycznych niezbędnych w miejscu pracy, wyposażenie stażystów w cechy istotne z punktu widzenia pracodawców ( poczucie obowiązku, odpowiedzialność za powierzone zadania itp.)
Dodatkowo W ramach projektu Uczestnik otrzymuje:
- Ubezpieczenie NNW
- Zwrot kosztów dojazdów na zajęcia i staże zawodowe
- Zwrot kosztów opieki nad dziećmi/osobami zależnymi
- Catering
- Materiały szkoleniowe
- Stypendium szkoleniowe
- Stypendium stażowe
- Badania lekarskie
Formularze rekrutacyjne dostępne są w biurze projektu oraz w zakładce DO POBRANIA
Formularze rekrutacyjne wraz z wymaganymi załącznikami można składać w biurze projektu osobiście/przesłać kurierem/pocztą tradycyjną
KRYTERIA FORMALNE
- wiek: powyżej 30 roku życia
- sytuacja na rynku pracy: osoba bezrobotna/bierna zawodowo
- miejsce zamieszkania: na terenie województwa lubelskiego
- Szczególnie trudna sytuacja na rynku pracy: wiek 50 lat i więcej, kobiety, niepełnosprawność, długotrwałe bezrobocie, osoby z niskimi kwalifikacjami (do poziomu ISCED 3 włącznie)
Niespełnienie któregokolwiek z ww. warunków powoduje brak możliwości udziału w projekcie.
OCENA MERYTORYCZNA
Przeprowadzenie testu predyspozycji zawodowych oraz rozmowa Kandydata z Komisją Rekrutacyjną zweryfikuje predyspozycje zawodowe kandydata oraz motywację do podjęcia szkolenia i pracy w zawodach ze zidentyfikowanymi potrzebami pracodawców w województwie lubelskim w sektorach białej/srebrnej/zielonej gospodarki.
KRYTERIA PREMIUJĄCE
Kandydaci w trakcie rekrutacji uzyskują następujące dodatkowe punkty:
- przynależność do grupy osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy wraz ze spełnieniem co najmniej 2 przesłanek świadczących o posiadaniu statusu osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy (10pkt)
- posiadanie niepełnosprawności (6pkt)
- kobiety (5pkt)
- osoby, które zakończyły udział w projekcie z zakresu włączenia społecznego realizowanego w ramach Osi 11 Włączenie społeczne RPO WL (4pkt)
- zameldowanie na terenie miast średnich województwa lubelskiego, w tym w szczególności miast średnich tracących funkcje społeczno – gospodarcze (3pkt)
- brak kwalifikacji zawodowych (2pkt)
- brak udokumentowanego doświadczenia zawodowego (1pkt)
Do projektu może zostać zakwalifikowana osoba, która spełnia kryteria formalne i uzyskała największa liczbę punktów. W przypadku uzyskania takiej samej liczy punktów, o pierwszeństwie decyduje dłuższy okres poza rynkiem pracy. Kandydaci niezakwalifikowani do udziału w projekcie zostaną wpisani na listę rezerwową. Osoby z listy rezerwowej zostaną zakwalifikowani do projektu w przypadku rezygnacji osoby z listy głównej.
W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń, zostanie zorganizowany dodatkowy nabór Formularzy Zgłoszeniowych.
DOKUMENTY